Fly Baghdad, Bağdat'a Açılan Kapınız

Fly Baghdad Havayolları, merkezi Irak'ın başkenti Bağdat'da bulunan özel bir havayolu şirketidir. Genel merkezi Bağdat Uluslararası Havalimanı'nda bulunan şirket, hem iç hem de dış hatlarda seferler düzenlemektedir. Fly Bağdat Havayolu İstanbul uçak bileti satışı, hava kargo ve uçuş seferleri hakkında bilgi almak için Plures ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bu özel havayolu şirketini kurma fikri, 2014 başlarında Irak'taki seyahat faaliyetleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir grup iş adımından gelmiştir. İş adamlarının seyahat ve turizm pazarı konusundaki çalışmaları, Fly Baghdad'ın kurulmasını sağlamıştır. Genç ve dinamik havayolu şirketi, kurulduğu günden bu yana tüm müşterilerine iyi ve kaliteli hizmeti uygun fiyata sunmak amacıyla tutkuyla çalışmaktadır.

Havayolu şirketi, Irak'taki hava taşımacılığı şirketlerinden biri olarak Temmuz 2014'te faaliyete başlamış, oldukça genç bir havayoludur. Başlangıçta sadece Bağdat ve Erbil arasında uçan Fly Baghdad, kısa süre içerisinde ülke genelinde ve uluslararası arenada pek çok farklı destinasyona uçmaya başlamıştır.

Fly Bağdat Yeni Destinasyonları ile Büyüyor

Fly Baghdad yalnızca Irak'ta değil bölgede ve dünyada en iyi havayollarından biri olmayı hedeflemektedir. Havalimanı iç hatlarda Basra, Necef ve Süleymaniye'ye sefer yapmaya başlamıştır. Dış hatlarda yeni başlayan seferler ise Tiflis, İstanbul, Kuveyt ve İran'a düzenlenmektedir. Yakın zamanda Dubai, Suudi Arabistan, Bahreyn, Doha, Amsterdam, Londra, Stockholm ve Frankfurt'a sefer düzenlenmesi planlanmaktadır. Irak'ın bu genç havayolu şirketinin 2016'da Dubai seferlerine başlaması beklenmektedir.

Irak'ın gelişmekte olan ve yatırım yapmaya son derece açık bir ülke olması sebebiyle yurt dışından pek çok kişi buraya yatırım yapmak için gelmektedir. Ayrıca istikrar ve düzenin sağlanması ile birlikte ülkedeki turizmin de canlanmaya başladığı görülmektedir. Bağdat Mezopotamya topraklarında yaşamış pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olması nedeniyle turistlerin gezip görmek istedikleri bir yerdir. Tüm bu gelişmeler Irak'ta havayolu taşımacılığına duyulan ihtiyaç ve talebi de artırmaktadır. İşte Fly Baghdad bu artan talep doğrultusunda müşterilerine hizmet veremeye başlamış bir şirkettir.

Fly Baghdad, günümüzde ekonomik yolcu taşımacılığı olarak da adlandırabileceğimiz mümkün olan en az maliyet ile uygun fiyata, kaliteli yolcu taşımacılığı yapan bir havayolu şirketidir. Uygun fiyatlı havalimanları ile çalışarak operasyon maliyetlerini en aza indirmekte ve müşterilerinin uygun fiyatlı biletler alarak kaliteli uçuş deneyimi yaşamalarına imkân tanımaktadır. Dünyada kabul gören ve pek çok firma tarafından benimsenen bu yaklaşım, havayolu taşımacılığının daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Fly Baghdad Havayolları'nı sadece müşterilerine mükemmel hizmet sunan bir havayolu şirketi olarak görmeyen havayolu yetkilileri, gelişmekte olan Irak ve Bağdat için havacılık sektörünün aynı zamanda açık bir pazar olduğunu ve bu pazarın ülkeyi kalkındırabileceğini düşünmektedirler. Çeşitli şehirlerdeki ve ülkelerdeki yetkili acenteları ile havayolu şirketi, hem ülkedeki havacılık sektörünü hem de ülke ekonomisini geliştirmektedir.

Faaliyete yeni başladığı dönemlerde 2 adet Airbus A320 ve bir adet Bombardier Canadair Regional Jet2000 olmak üzere filosunda sadece 3 uçağı olan şirket bugün 6 uçak içeren filosu ile yolcularına hizmet vermektedir.

Havayolu şirketinin yetkilileri uçuş deneyimi açısından filolarının güçlü uçaklardan oluşması konusunda son derece isteklilerdir. Şirketin mevcut filosunda her yöne seyahat eden bir adet Bombardier Canadair Regional Jet2000, 2 adet Airbus A320 ve 2 adet Boeing 737-400 uçak bulunmaktadır. Genç ve dinamik personel kadrosu ile müşterilerine hizmet vermekte olan Fly Baghdad Havayolları, haftada 10.000 yolcudan fazla yolu taşımacılığı yapmaktadır.

Airbus 320 uçakları özellikle geniş ve rahat iç hacimleri ile tanınan uçaklardır. Konforlu iç alanları ile yolcuların iyi bir seyahat deneyimi yaşamalarına olanak sağlanmakta ve büyük iç yapıları sayesinde çok sayıda yolcu taşıyabilmektedir.

Filosunda bulunan uçakları leasing yöntemi ile alan Fly Baghdad'ın başlangıç maliyetlerinin yaklaşık 25-30 milyon dolar olduğu tahmin edilmektedir.

Fly Bağdat İstanbul / Türkiye Uçuş Seferleri

Müşteri memnuniyeti konusunda son derece hassas olan firma, müşterilerine önce kendini tanıtmak ardından da güvenli, kaliteli ve ucuz uçuş deneyimi yaşatarak müşterilerinin akıllarında kalmak istemektedir. Firmanın müşterilerine kendini tanıtma çalışmaları kapsamında hazırlanmış olan kırmızı büyük kanatlı bir kuş şeklindeki logosu genç havayolu şirketinin büyüme ve pek çok farklı noktaya uçma isteğinin bir yansımasıdır.

Fly Baghdad Havayolları, haftanın 5 günü İstanbul ve Bağdat arasında seferler düzenlemektedir. Bağdat Uluslararası Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında yapılmakta olan seferlerin gelecekte haftanın her günü yapılması planlanmaktadır. Şirketin İstanbul / Türkiye uçuşlarında Airbus 320 uçaklarının kullanılmaktadır. Firma, kısa bir süre içerisinde Antalya, İzmir, Adana ve Ankara'ya da Bağdat'tan seferler düzenlemeyi planlamaktadır. Fly Baghdad'ın Türkiye / İstanbul uçak biletini Plures Air'dan alabilirsiniz.

Genç ve dinamik bir filoya sahip havayolu şirketi müşterilerine kaliteli bir hizmet ve uçuş deneyimi vaat etmektedir. Bilet ve rezervasyon işlemleriniz için Plures'e İstanbul merkez ofisinden, internet sitesinden ya da telefonlarından ulaşabilirsiniz.

Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir

İlgili Sayfalar

  • plures-ile-ucmak

    Irak uçak biletiniz, Türsab belgeli Plures Air'in profesyonel ve aynı zamanda dostça yaklaşımıyla, dilediğiniz zaman aralığında ve en ekonomik koşullarda sizin için kısa süre içinde hazır edilecektir.