Havayolu Taşımacılığına Yeni Bir Soluk: Libyan Wings

Libya merkezli özel bir havayolu şirketi olan Libyan Wings, havayolu taşımacılığına yeni bir soluk getirmiştir. Şirket, 2015 Ekim ayında faaliyete başlamış olup Libya'da iç savaş sonrası kurulan ilk özel havayolu olma özelliğini taşımaktadır. Gelişen ve değişen Libya'nın müşteri odaklı hizmet anlayışı ile kurulan havayolu şirketi, deneyimli ve eğitimli personeli ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. İstanbul Libya Wings uçuş seferleri ve uçak bileti hakkında bilgi almak için dilediğiniz zaman Plures Air ile iletişime geçebilirsiniz.

Libyan Wings, Libya'nın başkenti olan Tripoli'de yer alan Tripoli Mitiga Havalimanı'nı ana merkezi olarak kullanmakta ve pek çok farklı destinasyona tarifeli, charter ve kargo uçuşları düzenlemektedir. Tripoli Mitiga Havalimanı, Libya'nın en çok kullanılan havalimanı olup hem iş adamları hem de turistler tarafından tercih edilmektedir. İstanbul – Tripoli uçuş seferleri bu havalimanından karşılıklı olarak gerçekleşmektedir.

Geleceğin İddalı Havayolu Libyan Wings

Şirketin kullanmakta olduğu uçaklar Airbus serisinin A319 tipi büyük yolcu uçaklarıdır. Libya Wings'in hali hazırda sefer düzenlemekte olduğu noktalar Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da bulunmaktadır. Şirketin sefer düzenlemeyi planladığı son nokta Sudan'ın başkenti Hartum'dur. Libya'nın bu genç havayolu şirketi, ileriki tarihlerde Cezayir, Ürdün, Lübnan, Mısır ve Fas gibi diğer Afrika ülkelerine de seferler düzenlemeyi istemektedir. Libyalı yatırımcılar tarafından kurulmuş olan bu özel havayolu şirketi, şu an yolcu taşımacılığını 2 adet Airbus 319 uçak ile yapmaktadır. Bu iki uçak da leasing kullanılarak Dubai Aerospace Enterprise şirketinden alınmış genç uçaklardır.

Göz Alıcı Gri ile Modern Mavinin Birleşimi Libyan Wings

Airbus uçaklar büyük, geniş gövdeleri ile bilinmekte ve ister kısa ister uzun uçuşlarda olsun yolcularına sağladıkları konfor ile adlarından söz ettirmektedir. Libyan Wings'in Airbus uçaklarının dış tasarımında kullanılan göz alıcı gri ve mavi renkler uçakların iç tasarımlarında da kullanılmakta ve bu aydınlık, modern tasarımlı, rahat iç mekânda 12 adet business class, 108 adet ise ekonomi sınıfı yolcu taşınabilmektedir. Libya Wings, uçak sayısını artırarak tüm Avrupa ve Basra Körfezi kıyısında bulunan ülkelere sefer düzenlenmeyi planlamaktadır. Şirket, Libya'ya uygulanan yaptırımların kalkması ile birlikte Malta, İtalya ve Paris'e de sefer düzenlemek istemektedir.

2013 yılında Dubai Hava Fuarında Libyan Wings ve Airbus yetkilileri arasında 3 adet A350 -900 ve 4 adet A320 neon uçak alımı ile ilgili mutabakat anlaşması yapılmış ancak bölgedeki gerginlik nedeniyle o dönemde alım gerçekleştirilememiştir. Anlaşmanın 1,2 milyar dolar değerinde olup havayolu şirketi 2019'dan sonra alacak olduğu bu uçaklar için ödemeyi bir leasing planı çerçevesinde yapacaktır. Leasing için gerekli olan fonlamanın ulusal ve uluslararası bankalar tarafından sağlanması planlanmaktadır.

Libyan Wings'in önümüzdeki 5 yıl içinde bu yedi uçakla birlikte filosunu 10 uçağa çıkarması beklenmektedir. Şirket yetkililerinin müşterilerinin ihtiyaçlarına yenilikçi ve teknolojik çözümler sunma isteği devam etmektedir.

Filosuna yeni katacağı bu uçaklar ile Libyan Wings bölgedeki en modern ve yenilikçi havayolu şirketi olmaya hazırlanmaktadır. Etkin yakıt kullanımı sağlayan bu yeni uçaklar ile yolculara hem uzun hem kısa uçuşlarda üst düzey rahatlık, güvenlik ve daha uygun fiyata uçuş imkânı sunulabilecektir. Airbus'ın bu yeni uçaklarının düşük operasyon maliyetleri ve sınıfının en iyisi konfor standartları ile öne çıktığı bilinmektedir. Ayrıca her iki uçak modeli de kapasitelerinin büyük olması nedeni ile 300 yolcuya kadar taşıma yapabilmektedir.

Libya'da havacılık oldukça fazla tercih edilen bir taşımacılık şeklidir. Hem ulusal hem de uluslararası havacılık vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Libya'nın yüzölçümü olarak büyük bir ülke olması ve şehirlerin birbirinden uzak olmaları da uçakla seyahatin tercih edilmesine neden olmaktadır. Ayrıca Libya, trafiğin gerçekten tehlikeli olduğu ve insanların taşıt kullanmayı tercih etmedikleri bir ülkedir. Bu da uçak yolculuklarının tercih edilmesinin başka bir nedenidir.

Rahatlık ve Güveliğin Markası Libyan Wings

Libyan Wings, rahatlık ve güvenlik açısından müşteri beklentilerinin çok ötesinde bir hizmet sunabilmek için çalışmaktadır. Şirketin yenilikçi ve teknolojik uçaklarla müşteri konforunu ve güvenliğini artırarak hizmet vermek istemesi müşteri odaklı hizmet yaklaşımlarının da bir göstergesidir.

Libyan Wings, sadece uçakta gösterilen hizmetin mükemmel olmasını amaçlamamakta, yer hizmetlerinin de müşterinin seyahatinin bir parçası olduğunu unutmadan yolcular için uçuşun her anını mükemmel bir deneyim halini getirebilme çalışmalarına devam etmektedir. Müşteriye mükemmel seyahat deneyimini sunmak ve akıllarda kalan yolculuklar yaşatmak için Mitiga Havalimanı'nda şirket tarafından gerekli yatırımlar yapılmaktadır.

Dünyanın en önemli şirketlerinden biri olan Alman Lufthansa Teknik ile Libyan Wings arasında havalimanı mühendislik ve planlama hizmetleri hususunda anlaşma imzalanmıştır. Bu anlaşma kapsamında uçakların ve ekipmanlarının bakım, onarım ve tamir işlemleri Lufthansa Teknik tarafından yerine getirilecektir. Uçakların havacılık kurallarına uygun olarak hizmet vermesi, yasal otoriteler tarafından istenen düzenli kontrol ve inceleme çalışmalarının yapılması Lufthansa Teknik'in sorumluluğunda olacaktır. Yapılan anlaşma sayesinde bugün artık bir dünya devi olan Lufthansa Teknik, Libyan Wings'in müşterilerine sunacağı hizmetin daha da kaliteli ve güvenli bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Libyan Wings, Eylül 2015'te Türkiye / İstanbul ve Tripoli arasında tarifeli seferler yapmaya başlamıştır. Mitiga Havalimanı ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasında gerçekleştirilen seferler haftada 4 kez karşılıklı olarak yapılmaktadır. Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi İstanbul / Türkiye'ye uçan havayolu şirketi aynı günlerde Libya'ya geri dönüş yapmaktadır.

Libyan Wings, Libya havacılık sektörüne yeni bir soluk getirerek büyüyen ve gelişen Libya'da gerek Libya halkına gerekse diğer ülkelerden gelen ziyaretçilerine unutamayacakları yüksek kaliteli, güvenli ve konforlu uçuş deneyimi sunmayı vaat etmektedir.

Uçuş seferlerinde mevsimsel değişikler olabilmektedir. Libya Wings İstanbul uçak bileti, hava kargo ve rezervasyon işlemleriniz için dilediğiniz an Plures Air ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir